סיכום היום השני | 13.9.22

היום השני לוועידת המנכ"לים והמזכירים לשנת 2022 נפתח עם גב' גלית כהן, מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה שדיברה על תמיכות לשלטון המקומי למשבר האקלים, והמשיך עם פאנל בנושא בינוי והתחדשות עירונית ואיך מתחדשות ערי ישראל בעידן של אי-ודאות. במעמד זה נגיד שוב תודה ענקית למר עופר פטרסבורג על הנחיית הפאנל.
 
שר האוצר, מר אביגדור ליברמן הגיע לכבד את האירוע והתראיין אצל מר עופר פטרסבורג.
בדבריו התייחס לשלטון המקומי והמרכזי: "אני דוגל בתפיסה הכלכלית ליברלית ובעד להעביר כמה שיותר סמכויות לשלטון המקומי, מבחינתי התפקיד העיקרי של הממשלה זה לא להפריע, לא להתערב ולא לגרום נזק".
בדבריו בחר גם להתייחס לבחירות הקרובות ואמר: "היום הדבר המרכזי הוא להבטיח יציבות שלטונית, ראשי הערים יודעים מה זה להיות בלי ממשלה ובלי תפקיד, אין פרוייקטים ותמיכה, התגלגלנו 3 שנים והם הרגישו את זה על בשרם".
את דבריו המלאים ניתן לראות בעמוד הפייסבוק של איגוד המנכ"לים והמזכירים של הרשויות המקומיות.

את חציו השני של היום, פתח סגן השר לביטחון פנים, חה"כ יואב סגלוביץ' אשר סקר בפני המשתתפים את תכנית "מסלול בטוח" למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית אותה הוא מוביל.
לאחר דברי סגן השר לביטחון פנים, התקיים פאנל חשוב ביותר באותו הנושא בהנחיית מר אילן הררי, מנכ"ל עיריית ראש העין (הפאנל הועבר בשידור ישיר וניתן לצפייה בעמוד הפייסבוק).
אחר הצהריים, התקיים שיח מקצועי בין מנכ"ל משרד הפנים, יאיר הירש לבין משתתפי הוועידה, ולקראת סיום, נערך פאנל יחסי הגומלין עם משרד הפנים, בהנחיית מר דורון מילברג, מנכ"ל עיריית ראשל"צ ויו"ר האיגוד וזה היה אות הסיום ליום גדוש בראיונות, רעיונות, הארות והערות.

תפריט נגישות